Loď sa potápa. Medzi cestujúcimi je chaos a panika. Všetci sa modlia vrátane kapitána až na jedného flegmatického chlapíka. - Čo sa nemodlíte - okríkne ho kapitán. - Prečo by som sa mal modliť. Veď vy prídete o prácu nie ja.
Sedí holohlavý a jednonohý v aute. Holohlavý hovorí jednonohému: Dupni na to fáro nech mi veje háro.
Člověk se plazí po poušti z posledních sil a najednou vidí studnu. Zařve: „Voda!“ Ze studny se ozve: „Kde?“
Po Tichom oceáne sa plaví loď. Jeden z pasažierov ukazuje na otrhaného muža ktorý poskakuje na neďalekom ostrove a máva rukami. Pýta sa kapitána: -Kto to je? -Netuším ale kedykoľvek tadiaľ ideme tak má obrovskú radosť.
Filozofuje pan Karel U dvou soudků: Nejdobrodružnější knihy pánové jsou telefonní seznam a jízdní řád. Proč? ptají se ostatní. No v tom prvním je ve skutečnosti všechno někde jinde a v tom druhém všechno někdy jindy.
Keď mi dáš peniaze na dovolenku pri mori budem myslieť len a len na teba! Pozri sa a nemohla by si myslieť len a len na more doma?
Ide černoch po púšti a vidí hada. Vezme palicu že ho zabije ale had ho prosí: Prosím nezabíjaj ma ak ma nezabiješ tak ti splním 3 želania. Černoch hovorí: No tak dobre. Chem byť biely chem aby sa na mňa baby lepili a chem mať krídla. A had hovorí: Čári mári hadia kožka nech je z teba Always vložka.
Že se vám chce jet na dovolenou kamsi do ciziny povídá stařenka ještě tam někde můžete chytit aj ten adidas!
Ide muž po púšti. O dva dni je smädný a hladný uvidí stánok v ktorom sa predávajú kravaty. Kravata mu však nič nepomôže tak ide ďalej. O ďalšie 2 dni uvidí studňu beží k nej a na nej vidí nápis: Vstup len s kravatou.
Z prázdninovej cesty: Nemáš pocit že sme zablúdili? pýta sa žena manžela ktorý riadi. Prečo myslíš? Mám dojem že toho psa sme prešli už pred pol hodinou.