Do ordinácie psychiatra sa priplazí pacient. Doktor ho víta: - Ktože to k nám ide? Jašterička? Či korytnačka? Alebo snáď zmija? - Ja nie som blázon! Iba mám strach z výšky.
Príde hanblivý muž do lekárne a potichu hovorí: - Prosil by som si intímny krém. Lekárnik mu odpovedá: - Nahlas! - Nie na hlas! Na vtáka!
Pomýli sa raz lekár pri vyplňovaní dotazníku a do kolonky príčina smrti napísal svoje meno. - Aspoň že raz napíše pravdu - uškrnul sa patológ.
Na úrazovej chirurgii sa starý ujo Ďuro preberá z narkózy. Keď lekár vidí že chorý otvoril oči osloví ho: - Ujo mám pre vás dve správy. Dobrú a zlú. Ktorou mám začať? - Začnite tou zlou. - Žial museli sme vám amputovať obe nohy. - Bože dobrotivý aká bude tá dobrá správa? - Máte ho až po zem.
V nemocnici sa pýta sestrička pacienta: - Máte župan? - Nie ja mám žltačku.
- Aký výsledok mala vaša cesnaková diéta? - Spytuje sa lekár pacienta. - Stratil som 8kg. A všetkých známych.
Príde starší pán k lekárovi a hovorí mu: Pán doktor ja slabo vidím na diaľku! Pán doktor ho zoberie k oknu ukáže na slnko a pýta sa ho: Čo tam vidíte? Pacient na to: Slnko! Doktor na neho: A kam ďalej dočerta by ste ešte chceli vidieť?
Hovoria: Mohla by to byť jedna z mnohých vecí! Myslia si: Nemám ani poňatie čo vám je! Hovoria: Nemali ste to už náhodou niekedy predtým? Myslia si: Máte to totiž zase! Hovoria: Rád by som ten test zopakoval znova! Myslia si: V laboratóriu stratili vašu vzorku! Hovoria: Väčšinu hradí poisťovňa....
Blázon v psychitrickej liečebni naháňa svojho doktora so sekerou v ruke. Zrazu zaženie psychiatra do slepej uličky pomaly sa k nemu približuje a popri tom si pozerajú do očí. Doktor si už kľakne na kolená a čaká na smrť keď v tom blázon skríkne: Tu máš teraz naháňaj ty mňa!
Stretnú sa v pekle dvaja čerti. Čo si taký smutný? Ale mám pracovné problémy. Robím teraz na príjme a veľké starosti nám robia prográmatori. A aké starosti? Ale napríklad včera nám jeden zlikvidoval polovičku oddelenia motorovou pílou než sa nám podarilo mu vysvetliť ze to nie je dalši level DOOMu.